IMG_7815

Покращенню футболу бути

Проблеми сільського футболу в Олександрійській ОТГ були в центрі уваги під час зустрічі представників футбольних клубів сіл Олександрія, Кустин, Забороль із очільником об’єднаної територіальної громади Миколою Шустовим.У ній також взяв участь голова Рівненської районної федерації футболу Ярослав Коломис.

На початку розмови, представник ФК «Вікторія» (с. Кустин) Віталій Прокопчук вручив Миколі Шустову та депутатському корпусу Олександрійської сільської ради звернення, підписане гравцями «Вікторії» і ще однієї кустинської команди – ФК «Горинь» в якому йдеться про проблеми, що хвилюють спортсменів, їхніх наставників, уболівальників сільського футболу, який був і залишається наймасовішим видом спорту не тільки в цих селах, а й в усьому нашому районі  (так, в Олександрійській ОТГ 4 дорослих і 2 юнацьких футбольні команди. А всього, як повідомив Ярослав Коломис, в Рівненському районі налічується 28 дорослих і 10 юнацьких футбольні команди, які виступають у різних лігах чемпіонату району з футболу.

Одразу зазначу, що проблеми, про які йдеться у Зверненні, характерні й для аматорських футбольних колективів багатьох інших сільських рад району. Зокрема, про документальне узаконення меж земельної ділянки, на якій знаходиться футбольне поле в Кустині, бо окремі місцеві жителі вважають, що це територія для випасу худоби. То ж місце, де багато років проводяться футбольні матчі, м’яко кажучи, в незадовільному стані. Навіть не огороджене. Суперники кустинців, які приїздять на матчі, нерідко заявляють про відмову грати на такому полі, боячись отримати ушкодження, чи більш серйознішу травму. А медпрацівника на грі може й не бути. Потребують вирішення питання щодо налагодженням чергування співробітників поліції під час проведення футбольних поєдинків, доїзду команд на матчі в інші населені пункти, оплати за арбітраж та інші, допомоги у розв’язанні яких учасники зустрічі просили у сільського голови.

  • У дитинстві та юності я займався кількома видами спорту, тож добре усвідомлюю його роль і значення у житті людини, зокрема, молоді, – сказав Микола Шустов. – Той, хто займається спортом, знаходить здоров’я, а отже і добре самопочуття, і добрий настрій. Та й високопродуктивно трудитися здатна лише фізично здорова людина. Тому я готовий підтримати всі ваші починання, реалізація яких сприятиме розвитку фізичної культури і спорту в наших селах, зміцненню здоров’я жителів сільської ради.

Відповідаючи на питання коли ж будуть документально  «узаконені» футбольні поля, сільський голова зазначив, що на земельних ділянках, які знаходяться у межах населених пунктів, стадіони залишаться, якщо, скажімо, це не близько до берега річки, де слід дотримуватись природоохоронного законодавства. Тобто вже зараз можна робити огорожу навколо стадіонів, приводити поля в належний стан. Що ж до земель, які ще не введені в межі населених пунктів, то сьогодні ведуться роботи щодо виготовлення відповідної документації, де буде передбачено розташування й футбольних полів.

Сільський голова не бачить якихось серйозних проблем щодо налагодження чергування на іграх медичних працівників. «На території нашої сільської ради працює районна лікарня, в Заборолі – лікарська амбулаторія, а в Кустині – ФАП. Лиш своєчасно повідомляйте нас про дату матчів».

Сприятиме сільська рада й у забезпеченні належного правопорядку під час ігор. Цьому на переконання Миколи Шустова могли б посприяти також депутати та члени виконкому сільської ради.

Готова підставити плече сільська влада й у розв’язанні деяких інших гострих фінансових проблем сільського футболу, хоч як зізнався очільник сільської ради, сьогодні її можливості скромніші, аніж до утворення ОТГ, через брак на її території великих промислових підприємств та інші причини. То ж залучатимуть спонсорів, не байдужих до спорту людей, вишукуватимуть інші шляхи як допомогти.

У ході півторагодинної зустрічі, Микола Шустов відповів і на інші запитання, які хвилювали футбольних активістів. Розмова відбувалася в діловій, дружній атмосфері. Її учасники прийшли до позитивного спільного рішення, що на часі створення  при сільській раді комунального закладу, який би сприяв розвитку не тільки футболу, а й інших видів спорту в селах Олександрійської ОТГ.

Василь ЛІСОВЕЦЬ

Фото автора

IMG_7818

IMG_7811

IMG_7816

IMG_7814

IMG_7813

12345
(Оцінок немає)
Loading...